Bezpośrednia sprzedaż nieruchomości, czyli jak uniknąć prowizji?

Autor w Uncategorized oraz 0 Comments

Ze sprzedażą nieruchomości wiąże się wiele mitów. Jeden z nich mówi o tym, że proces ten bywa uciążliwy i czasochłonny. Na szczęście w dobie internetu i mediów społecznościowych możemy dotrzeć ze swoją ofertą do szerokiego grona odbiorców, zwiększając tym samym szanse na zainteresowanie ofertą potencjalnych kupców. 

Chcesz sprzedać nieruchomość? Z czym wiąże się skorzystanie z usług agencji?

Pierwszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług pośrednika. Agencja nieruchomości, dzięki swojemu doświadczeniu i znajomości rynku może tak pokierować ofertą sprzedaży, że zyska ona na atrakcyjności. Z tą opcją wiążą się jednak spore koszty, wahające się od 1,5 do 3% ceny transakcyjnej (do tego należy doliczyć jeszcze VAT). W praktyce opłata ta wynosić może kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Często osoby planujące zakupić mieszkanie omijają szerokim łukiem oferty wystawiane przez agencje, bowiem dodatkowe koszty dotyczą nie tylko sprzedającego, ale też kupującego nieruchomość. 

Sprzedaż nieruchomości bez pośredników 

Po pierwsze, dodanie ogłoszenia do bazy portalów, zajmujących się rozpowszechnianiem ofert sprzedaży czy wynajmu najczęściej jest darmowe. Dodatkowe koszty wiążą się z ewentualnym wyróżnieniem ogłoszenia lub z innymi dodatkowymi opcjami.

Wybór kanału promocji naszej oferty zależy tylko od nas. Warto dodać ogłoszenie na wielu portalach ogłoszeniowych, bowiem, jak łatwo się domyślić, z każdym dodanym ogłoszeniem, szansa na opłacalną sprzedaż rośnie.

Profesjonalne internetowe portale ogłoszeniowe dają możliwość atrakcyjnego zaprezentowania nieruchomości. Większość z nich jest przyjazna dla użytkownika, intuicyjna i pozwala dodać nawet bardzo szczegółowy opis mieszkania. Dodatkowo wiele z nich pozwala wzbogacić ogłoszenie o film (taka wizualizacja przestrzenna może znacznie zwiększyć atrakcyjność sprzedawanej nieruchomości). Dodanie takiego ogłoszenia najczęściej polega na wypełnieniu gotowego formularza, dzięki czemu przygotowanie oferty zajmuje niewiele czasu i jest bardzo prostą czynnością. Dla maksymalnego ułatwienia procesu, można skorzystać z portalu markethome.pl/promocja/. Wystarczy raz dodać ogłoszenie, aby w ciągu 24 godzin kazało się na wielu portalach  To znaczna oszczędność czasu oraz wygoda, bowiem znika konieczność rejestracji na każdej ze stron z osobna. Tym bardziej ze aktualnie trwa promocja na pakiet OLX oraz OTODOM.

Dodanie ogłoszenia na wielu portalach ogłoszeniowych to świetny sposób na sprawdzenie odzewu ze strony potencjalnych kupców. Za pomocą edycji stworzonej przez nas oferty możemy sprawdzać i obserwować, jak zmienia się zainteresowanie użytkowników portalu. Ponosząc minimalne koszty możemy więc nie tylko sprzedać nieruchomość, ale zyskać też cenną wiedzę dotyczącą formułowania atrakcyjnej oferty. Taki know-how może się przydać w przyszłości, jeśli będziemy chcieli sprzedać kolejną nieruchomość lub ją wynająć.

Share This

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + twelve =